Kaju Ticareti Kaju Rehberi 

1999  Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği mezunudur. Mühendislik Fakültesini bitirdikten sonra Dış ticaret , Uluslararası Ticaret  konusunda Ekonomi Üniversitesi ve Avusturyada eğitimler almış ve 10 yıllık özel sektördeki ihracat  ve ithalat birikimini bir araya getirerek 2009 yılında ilk Afrika seyahatine Nijeryadan başlamıştır.  Afrikanın 42 ülkesine defalarca  ve dünyanın birçok ülkesine sayısız seyahatde bulunmuştur.

Yurtiçi ve Yurtdışı 100’nin üzerinde Makina ve Aksamları , Plastik Endüstri, Endüstriyel Mutfak ,  Tekstil, Enerji, Sağlık Ekipmanları, Otel Ekipmanları, Otomotiv Yedek Parça, Gıda ve Yapı Fuarlarına katılmıştır.

Ayrıca yurtdışında gerek Ticaret Odalarının gerek Birliklerin organizasyonunda gelen muhtelif heyetlerin toplantılarına, Ticaret Ateşelerinin katılımındaki İş geliştirme ve Ticaret köprüsü toplantılarına gibi organizasyonlara da katılımları olmuştur.

Proje Yönetimi, Zaman Yönetimi, Yalın Üretim, 6 Sigma, 5S, Yeni iş Geliştirme, Strateji Geliştirme, İleri Pazarlama Teknikleri, Agresif Pazarlarda Davranışlar, Toplam Kalite Yönetimi, OHSAS Çevre Yönetimi konusunda yurtiçi ve yurtdışında yetkin eğitimler almış, aynı zamanda İş Güvenliği Uzmanıdır. Pazar Analisiti olarak Afrikanın tamamı için tüketim mallarından makina sanayiye, ürün bazında ve yatırım bazında birçok kalemde raporlama yapmıştır.

Bazı derneklerin ve Ticaret Odasının düzenlediği ‘Afrika Pazarı’ konulu toplantılarında da konuşmacı olarak katılmıştır. Uzun yıllar yerel ticaret odalarına ve adliyeye eksperlik yapmıştır.

Ayrıca NLP, Algı Yönetimi, Human Design ve Jeobiyoloji konularında da yabancı eğitmenlerden eğitimler almıştır.

İngilizce ve Almanca bilmekte ayrıca  Housa, Yoruba, Swahili, Wolof gibi birçok Afrika dilinde de temel konuşmaları bilmektedir. 

Aynı zamanda Akdeniz Üniversitesinde akademik çalışmalarına da devam etmektedir.

Ayrıntılı bilgi için   http://afrikadanismani.com

Alper F. ABİDİN   Tel: +90 532 448 10 57

email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.